Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie to szkoła z tradycjami. Powstała jako jedna z pierwszych niepublicznych placówek oświatowych w 1992 roku.

Przez te lata szkoła wypracowała wyjątkowe metody wychowawcze. W naszej szkole uczeń jest podmiotem. Rozwijamy zdolności szanując indywidualność każdego ucznia.

Liceum działa od dwudziestu lat - powstało na fali szkolnictwa społecznego, które miało być alternatywą dla szkół publicznych w których panował stary model edukacyjny. Szkoły społeczne powstały na fali przemian 1989 roku, zakładały je spontanicznie grupy rodziców organizując się w komitety społeczne. Dyrektor Bożena Krysztoforska zakładała jedną z pierwszych szkół tego typu na Młocinach i została dyrektorem nowo powstałej placówki.

W roku 1992 roku przyszedł czas na założenie własnej szkoły niepublicznej z autorskim programem. Zgodnie z nim młodzież licealna w przyjaznej atmosferze rozwija swoje zdolności. Nauczyciele pracując w klasach maxymalnie osiemnasto osobowych dobrze poznają uczniów i ich predyspozycje. Zindywidualizowany charakter nauczania i kameralna atmosfera szkoły sprawia, że uczniowie, nagle dostają przysłowiowych skrzydeł.

Szkoła zachęca młodzież do poszukiwania własnej drogi rozwoju. Nie każdy uczeń musi być przysłowiowym orłem z każdego przedmiotu a młodzi ludzie często czują się zagubieni. My pomagamy im uwierzyć w siebie. Wierzymy, że to jest najważniejsze by później osiągać sukcesy na wybranych uczelniach. Wydobyć z każdego to co jest w nim najlepsze ? o to nasz cel.

Liceum to czas matury i ważnych wyborów co do właściwego kierunku studiów. Nasza szkoła z pewnością pomoże dokonać właściwych decyzji.
Ponieważ jesteśmy jedną z najstarszych szkół niepublicznych w Warszawie służymy również Państwu radą co do innych szkół.