Historia szkoły Drukuj Email

 Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie to szkoła z tradycjami. Powstała jako jedna z pierwszych niepublicznych placówek oświatowych w 1992 roku.

Przez te lata szkoła wypracowała wyjątkowe metody wychowawcze. W naszej szkole uczeń jest podmiotem. Rozwijamy zdolności szanując indywidualność każdego ucznia.


 Liceum działa od dwudziestu lat - powstało na fali szkolnictwa społecznego, które miało być alternatywą dla szkół publicznych w których panował stary model edukacyjny. Szkoły społeczne zaczęły powstawać po zmianach politycznych, które dokonały się w 1989 roku. Pierwsze niepubliczne placówki oświatowe zakładały spontanicznie grupy rodziców organizując się w komitety społeczne. Dyrektor Bożena Krysztoforska zakładała jedną z pierwszych szkół tego typu na Młocinach i została dyrektorem nowo powstałej placówki.

 

 W roku 1992 roku przyszedł czas na założenie własnej szkoły niepublicznej z autorskim programem. Zgodnie z nim młodzież licealna w przyjaznej atmosferze rozwija swoje zdolności. Nauczyciele dobrze poznają uczniów i ich predyspozycje. Zindywidualizowany charakter nauczania i kameralna atmosfera szkoły sprawia, że uczniowie, nagle dostają przysłowiowych skrzydeł.

 

 Szkoła zachęca młodzież do poszukiwania własnej drogi rozwoju. Nie każdy uczeń musi być przysłowiowym orłem z każdego przedmiotu a młodzi ludzie często czują się zagubieni. My pomagamy im uwierzyć w siebie. Wierzymy, że to jest najważniejsze by później osiągać sukcesy na wybranych uczelniach. Wydobyć z każdego to co jest w nim najlepsze – o to nasz cel.
 
 Liceum to czas matury i ważnych wyborów co do właściwego kierunku studiów. Nasza szkoła z pewnością pomoże dokonać właściwych decyzji.
Ponieważ jesteśmy jedną z najstarszych szkół niepublicznych w Warszawie służymy również Państwu radą w doborze właściwej ścieżki edukacyjnej.